Laboratoria Przyszłości

Program edukacyjno-technologiczny skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach dotacji nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 000 złotych. Kwotę tę przeznaczyliśmy na zakup następujących sprzętów:

1. Maszyna do szycia Singer 3342
2.Drukarka 3D Flashforge Adventurer 3
3.Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami Arduino
4.Lutownica / Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
5.Aparat Canon PowerShot SX740 HS
6.Statyw z akcesoriami do aparatu
7.Mikroport z akcesoriami
8.Oświetlenie do realizacji nagrań Softbox
9.Mikrofon kierunkowy z akcesoriami
10. Gimbal manualny do aparatu
11.Filament 1KG 2
12.Zestaw szkolny z 6 robotami Thymio RF
13.Nożyce krawieckie Texi Titanium 8 1/4 cala (22 cm) z tytanowymi ostrzami
14.Mata samogojąca 60 x 45 cm dwustronna zielona
15.Nici do szycia maszynowego poliestrowe wielokolorowy
16. Igła półpłaskie Singer 10 szt.
17. Miara krawiecka tradycyjna SPI 55 wielokolorowy 150 cm
18. Zestaw okularów ClassVR 4 PREMIUM 64 MB - wirtualne laboratoria wieloprzedmiotowe - zawiera:
- okulary VR PREMIUM 64 GB
- skrzynię transportową z systemem ładowania
- kontrolery ręczne USB 1
19. Pakiet AVANTIS WORLD+ CLASS VR 1Y
20. Wyrzynarka do drewna Eurotec
21. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z akcesoriami
22. Wypalarka do drewna z akcesoriami

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany na obowiązkowych zajęciach dydaktycznych oraz zajęciach rozwijających uzdolnienia oraz zainteresowania tzw. Tutoring.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021 - 2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

Nasze przedszkole - Niepubliczne Przedszkole w Pomieczyńskiej Hucie również otrzymało takie wsparcie

26 maja 2023r. otrzymaliśmy dofinansowanie z dotacji celowej w ramach Priorytetu 3 "Narodowy Program Rozwoju Cztelnictwa 2.0."  Na realizację tego zadania została udzielona organowi prowadzącemu - Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta, dotacja w wyskos 2500 zł, z przeznaczeniem na zakup ksiażek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci wieku 3 - 6 lat oraz realizację zadań promujących czytelnictwo.

W ramach udzielonej dotacji organ prowadzący zobowiązuje się do przekazania wkładu własnego w wysokości 20%, co stanowi kwotę 625zł.

"Laptop dla ucznia"

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych.

W związku z podpisaną umową pomiędzy reprezentantem Ministra Cyfryzacji, a organem prowadzącym Pubiczną Szkołę Podstawową w Pomieczyńskiej Hucie - Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Wsi Pomieczyńska Huta, 19.09.2023r. został przekazany rodzicom uczniów  klas 4, na własność, bezpłatny laptop. Sprzęt ten bedzie wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

AKTYWNIE, ZDROWO I WESOŁO SPĘDZAMY CZAS WOLNY

Zadanie publicznego jest współfinansowaneze ze środków dotacji Gminy Kartuzy

Termin realizacji zadania: 04.03.2024r. - 16.12.2024r.

Celem projektu jest organizacja na terenie gminy Kartuzy zajęć sporotow - rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży, realizacja programu profilaktycznego, opiekuńczo - wychowawczego oraz socjoterapeutycznego.

W ramach realizacji zadania publicznego:

- dzieci i młodzież nabędą świadomośc w zakresie szkodliwości środków uzależniających

- w swoich rodzinach będą propagowali aktywny sposó spędzenia czasu wolnego

- uczestnicy projektu będą mieli świadomość negatywnego wpływu środków psychoaktywnych oraz przekażą tę wiedzę w swoich środowiskach rodzinnych.

TURNIEJ RINGO - MISTRZOSTWA GMINY KARTUZY W POMIECZYŃSKIEJ HUCIE

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków dotacji Gminy Kartuzy

Termin realizacji - 08.04.2024r. - 30.06.2024r.

Celem projektu jest organizacja na terenie gminy Kartuzy imprezy plenerowej, której celem jest profilaktyka i promocja zdrowego stylu życia wśród mieszkańców gminy Kartuzy.

W ramach realizacj zadania publicznego nastąpi:

- upowszechnienie aktywnej formy spędzania wolnego czasu;

- integracja środowiska lokalnego;

- popularyzacja gry w ringo w środowisku lokalnym;

- eliminacja niepożądanych zachowań, szczególnie agresji fizycznej i werbalnej;

- popularyzacja zdrowego stylu życia.